X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ژنها نقش مهمی در بوجود آوردن اتیسم در بعضی افراد بازی می کنند.

مطالعات فراوانی نشان داده است که در دوقلوی یکسان اگر یکی از قلو ها اتیسم باشد قلو دوم نیز اغلب اتیسم دارد.

این در حالیست که در دو قلو های غیر همسان وقتی یکی اتیسم دارد به ندرت ممکن است دیگری اتیسم داشته باشد.

در این مطالعات سعس شده است که هویت ژنهای مخصوص که با اتیسم همدستی دارند را نشان  دهد.

معمولا مشخص شده که بیست ژن یا بیشتر ممکن است در بوجود آوردن اتیسم دخالت داشته باشند.ژنتیک در اتیسم

ژنتیک در اتیسم

ژنها نقش مهمی در بوجود آوردن اتیسم در بعضی افراد بازی می کنند.

مطالعات فراوانی نشان داده است که در دوقلوی یکسان اگر یکی از قلو ها اتیسم باشد قلو دوم نیز اغلب اتیسم دارد.

این در حالیست که در دو قلو های غیر همسان وقتی یکی اتیسم دارد به ندرت ممکن است دیگری اتیسم داشته باشد.

در این مطالعات سعس شده است که هویت ژنهای مخصوص که با اتیسم همدستی دارند را نشان  دهد.

معمولا مشخص شده که بیست ژن یا بیشتر ممکن است در بوجود آوردن اتیسم دخالت داشته باشند.

در حالی که دیگر آسیب های همچون :شکستگی ایکس یا سندرم  رت یک ژن در آنها دخالت کرده و نقش دارد.

شماری از مطالعات نشان داده است که افراد اتیسم اغلب اختلال سیستم ایمنی دارند . در حقیقت گاهی اتیسم را به داشتن اختلال در سیستم ایمنی توصیف می کنند.

یکی از فرضیه ها اتیسم این است :

کودکانی که سازش سیستم ایمین دارند مستعد برای اتیسم شدن هستند و همچنین در معرض  مواد شیمیایی بودن (درمحیط) کودکان را مسعد اتیسم می کند. همینطور کودکانی که سیستم سازش ژنتیکی دارند چنانچه در معرض مواد شیمیایی محیطی قرار گیرند به سمت اتیسم شدن هدایت می شوند.

از جمله مواد محیطی واکسن سرخک  و جیوه که در واکسن ها وجود دارد. بنام :تیمور سال  که برای جلوگیری از واسد شدن واکسنها به کار می رود اگر والدین ،یک فرزند اتیسم دارند این احتمال در فرزند بعدی 5./ تا 8./ افزایش می یابد.در بعضی مطالعات یک عدم توانای در فامیل درجه یک کودکان اتیسم وجود دارد بنابر این برادران و خواهران فرد اتیسم باید ارزش یابی شوند برای اینکه معلوم شود ایا تعویق و ناتوانی یادگیری و همین طور سر وصدا گریزی در آنها وجود دارد یا خیر.

احتمالات محیطی که موجب اتیسم می شود

اگر چه ژنتیک نقش مهمی را در بوجود اوردن اتیسم دارد فاکتور های محیطی نیز کودکان را به اتیسم گرفتار می کند البته تا به حال هیچ توافقی عمومی روی اینکه فاگتور های محیطی در بوجود اوردن اتیسم ماثر باشد وجود ندارد.

اتیسم فقط یک بر چسب برای افرادی است که دارای نشانه ها و علائم ان هستند بعضی از فاکتور ها نیز می توانند این علائم را به وجود آورند برخی از محققین به عوامل محیطی مشکوک هستند چرا که مدارک علمی نیز  وجود دارد که عوامل محیطی می تواند موجب اتیسم شود این عوامل شامل :

1- نگهدارنده های واکسن ها :

شمار زیادی از واکسن های که به اطفال زده می شود تا مصونیت سیستمی پیدا کند اما بعضی والدین گزارش داده اند که کودکانشان حتی با زدن واکسن ها عادی وطبیعی بوده اند. مدارکی کشف شده و اکسن سرخجه، سرخک  مایع نخاعی  و خون را تخریب و اثرات ویران کنده دارد . این باعث شروع معنی داری برای اتیسم در کودکان می شود.

2- تیمروسال برای جلو گیری از فاسد شدن واکسن ها به کار می رود.

بیش از دو دهه گذشته شماری از این واکسن ها به کودکان داده شده است که اغلب انها واکسن های بودند که دارای تیمروسال بودند و./50 نشانه های مسمومیت با ان بسیار مشابه نشانه های اتیسم در کودکان می باشد.

3- استفاد ه بیش از حد از پادزیهای دهانی ( انتی بیوتیک) می تواند مشکلات روده ای را موجی شود و نیز مایع خمیر ترش رشد بیش از حد باکتری های که از دفع جیوه جلوگیری می کند را سبب می شود.

4-از طرف مادر (زمان بارداری ) روبرو بودن با جیوه – مصرف غذا های دریای با جیوه بالا. جیوه دندانی که برای پر کردن دندان ها استفاده می شود.

5- کمبود یا فقدان مواد معدنی ضروری که بسیار مهم هستند. مثل ید ،روی ، منیزیم ، لیتیم و پتاسیم

6-آف کش ها و دیگر سموم

7- دیگر فاکتور های محیطی ناشناختهتاریخ : یکشنبه 25 اسفند‌ماه سال 1387 | 08:38 ب.ظ | چاپ | نویسنده: ******** | نظرات (0) (0 لایک)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.